Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

18 września uczniowie naszej szkoły, jak co roku przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja
odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję
Wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co znalazło się na skwerach i wzdłuż poboczy, na placu zabaw, boiskach oraz w okolicach kościoła i lasku. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Bardzo smutne jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi, jak negatywny wpływ mają śmieci na środowisko.
W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.
Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem.

 

 part000003.jpg

PART_1601208912400.jpegpart000003.jpg

 

part000007.jpgPART_1601208965222.jpeg

 

20200921_104328.jpeg

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka