Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Aktualności

Turniej halowej piłki nożnej
22 październik 2021/ Sport

W czwartek - 21 października 2021r. - w szkole podstawowej w Lisznie odbył się dekanalny turniej ministrantów halowej piłki nożnej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 2006-2009 oraz 2010-1014.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Tomasza Milo wzięli udział w turnieju zdobywając pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych.
Turniej miał za ideę krzewić braterstwo, czysty sport oraz fair play.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aby zdobyć hulajnogę wystarczy zapisać się na kurs e-learningowy dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy organizowany przez KRUS. Wszystkie informacje dostępne na plakacie. Zdobyta wiedza będzie niezbędna, a hulajnoga miłym sposobem na rekreację.

CZYTAJ WIĘCEJ
NIE LĘKAJCIE SIĘ !
21 październik 2021/ Z życia szkoły

W czwartek - 21 października 2021r. - w szkole obchodzony był 21. Dzień Papieski pod hasłem: "Nie lękajcie się!" To niezwykle głębokie i pełne nadziei przesłanie.
Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, pod kierunkiem p. Haliny Rybaczuk, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, którego przesłaniem było główne hasło 21. Dnia Papieskiego. Uświadomili oni całej społeczności szkolnej, iż nie należy się bać, a strach trzeba przezwyciężać miłością, zaś dobre uczynki są lekarstwem na lęk i przybliżają nas do Boga. Jeśli człowiek przestanie się lękać i otworzy się na prawdę, wolność, szacunek wobec drugiej osoby - otworzy swe serce na miłość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 12.10.2021 r. odbył się konkurs wiedzy przyrodniczo-łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk” organizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt. Głównymi organizatorami konkursu byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 20 pytań zamkniętych z zakresu biologii, ekologii oraz terminologii łowieckiej wybranych gatunków zwierząt łownych i chronionych. W drugiej części uczniowie mieli za zadanie rozpoznać wizerunki 10 wybranych gatunków ptaków łownych i chronionych. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VIa: Martyna Kaleta, Wiktoria Wiejak i Karolina Winiarska. Wiktoria Wiejak i Karolina Winiarska otrzymały wyróżnienie. Tego dnia uczestnicy konkursu mogli również zwiedzić ekspozycję urządzeń łowieckich, największą w regionie wystawę budek lęgowych dla ssaków, ptaków i owadów oraz wziąć udział w pokazach strzelectwa myśliwskiego.
Do konkursu przygotowywała p. Marzanna Kozłowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

15. 10. 2021 roku przy domu kultury w Busównie odbył się zjazd zuchów „Leśne skrzaty” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy i Święcicy oraz harcerzy „Kazgór” ze szkoły w Wierzbicy. Spotkanie integracyjne rozpoczęło się rozpaleniem ogniska. Jest to obrzęd, w którym w symboliczny sposób jest rozpalane, podtrzymywane i wygaszane ognisko, symbolizujące ciepło i braterstwo.
Zuchy i harcerze wspólnie śpiewali, tańczyli i bawili się. Odbyły się również podchody pt. „Prawo Zucha” oraz „Prawo harcerza”, na których trzeba było wykazać się zręcznością, sprawnością fizyczną oraz znajomością prawa harcerskiego. Wszystkie grupy zaliczyły zadania na „szóstkę”. Zuchy i harcerze wykazali się dużą wiedzą i zręcznością.
Po wykonaniu zadań na wszystkich czekał ciepły poczęstunek (kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki) ufundowane przez naszego honorowego harcerza Wójt Gminy Bożenę Deniszczuk. Panującą w tym dniu radość uczestników i ich zadowolenie ze spotkania najlepiej oddają poniższe zdjęcia.
Opiekunowie: druhna zuchów „Leśne skrzaty” - Natalia Grela, druh harcerzy „Kazgór” - Robert Boraczuk.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci. Stara się zobaczyć ich duszę"

Dnia 13 października 2021r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas: Va, VIIb i VIIIb pod kierunkiem p. Marty Kozak przygotowali montaż słowno - muzyczny pod hasłem: "Naszym nauczycielom". Podziękowali pedagogom za ich trud, serce oraz wkład w wychowanie i nauczanie. Były życzenia, dedykacje pięknie wygłoszone jak również wyśpiewane. Akompaniowała p. Marzenna Karpowicz, a o dekorację postarała się p. Jolanta Seroka. Każdy nauczyciel oraz pracownik oświaty otrzymał różę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski.
Było cudownie!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 07.10.2021 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć najnowszą produkcję filmową związaną z uroczystościami beatyfikacyjnymi Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. To filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Wyszyńskiego. Postać Kardynała Wyszyńskiego, uchwałą Sejmu i Senatu RP uznanego za patrona 2021 roku, uczniowie poznają dokładniej na lekcjach języka polskiego, historii, religii i zajęć z wychowawcą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Samorząd uczniowski zaprasza uczniów klas O - VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym: "LAURKA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA".
Szczegóły konkursu w regulaminie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Od piątku tj 01.10.2021 uczniowie naszej szkoły mają możliwość obejrzeć biografię kard. Stefana Wyszyńskiego w wersji ciekawej przystępnej, prostej i kolorowej - w wersji komiksu. Galeria znajduje się tuż przy łączniku. Za wystawę odpowiada ks. Tomasz Milo. Galeria potrwa do końca miesiąca.

CZYTAJ WIĘCEJ
4 października 2021 roku odbył się etap szkolny IV Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania
" W świecie Lema". 29 uczestników zaprezentowało fragmenty wybranych przez siebie książek.
Jury w składzie: Pani Dyrektor- Marzanna Jakuta,
                          Przewodnicząca- p. Katarzyna Czarnecka,
                          Członek - p. Jolanta Seroka,
                          Przewodnicząca SU- Amelia Urbańczyk
przyznało następujące tytuły i wyróżnienia: 
 a) w kategorii uczniów kl.I-III
     finalista- Maja Gwóźdź
    wyróżnienie- Zuzanna Kraska i Zuzanna Tarnowska
b) w kategorii uczniów kl. IV-VI
    finalista- Maja Balcerek
   wyróżnienie- Emilia Kruczek
c) w kategorii uczniów kl. VII-VIII
    finalista - Natalia Stepczuk
    wyróżnienie- Amelia Staniak
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za czarowanie słowem i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów.
 
CZYTAJ WIĘCEJ

wybor2021.jpg

W środę 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. W tym święcie demokracji społeczność szkolna wyłoniła nowego Opiekuna Samorządu, którym został p. Robert Boraczuk. Rzecznikiem Praw Ucznia został ks. Tomasz Milo. Funkcję Przewodniczącej Rady Samorządu obejmie Amelia Urbańczyk z klasy 8a.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka