Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Aktualności

Klimat i my
07 maj 2021/ Ogłoszenia

Pod hasłem „Klimat i my” odbędzie się w dniach 8 – 9 maja, dwudziesta czwarta edycja Pikniku Naukowego. Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się online. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów – Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Podczas Pikniku Naukowego zapoznacie się z faktami naukowymi, dotyczącymi klimatu i poznacie zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Szczegółowy program znajdziecie na stronie pikniku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uczniowie klasy 6B: Amelia Staniak i Natalia Stepczuk oraz 4B: Bartosz Dąbrowski i Anna Łoza biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Welcome to Poland, Welcome to Europe”. Uczestnicy projektu wspólnie poznają atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, zaprzyjaźniają się z mapą Europy oraz wypracowują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Opracowywane są ponadto ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy. Pracując w grupach uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV – VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy ,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 31.05.2021r. w dwóch kategoriach wiekowych:
• kl. IV – VI
• kl. VII –VIII
Regulamin wraz z linkami do materiałów konkursowych znajduje się poniżej.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 Maja 1791r. obradujący w Warszawie Sejm Wielki uchwalił Ustawę Rządową powszechnie znaną jako Konstytucja 3 Maja. Była ona pierwszą konstytucją w Europie i położyła kres stale obecnemu w Rzeczypospolitej sporowi między monarszym majestatem, a rozkochaną w wolności szlachtą. Prace nad konstytucją trwały wiele miesięcy i w obawie przed przeciwnikami politycznymi były utrzymywane w tajemnicy. Uchwalona w atmosferze entuzjazmu i radości konstytucja uniezależniała Rzeczpospolitą od Rosji i była olbrzymim krokiem naprzód w dziele reformy państwa polskiego. Konstytucja majowa uznawała wszystkich mieszkańców kraju za naród polski, przyznawała prawa cywilne mieszczanom, brała pod ,,opiekę prawa” chłopów i nadawała państwu nowoczesny charakter monarchii konstytucyjnej, z trójpodziałem władzy na ustawodawczą (należącą do sejmu), wykonawczą (przynależną królowi i Straży Praw) oraz sądowniczą (sprawowaną przez niezawisłe sądy). Znosiła podział Rzeczypospolitej na Koronę i Litwę, liberum veto i wolną elekcję i zakazywała zawiązywania konfederacji. Zaprzysiężona przez króla, była w opinii przeciwników i władców państw ościennych ,,gwałcicielką wolności” i praw szlacheckich. Reformy Konstytucji 3 Maja nie doczekały się realizacj i- zdrajcy Targowiczanie doprowadzili do jej obalenia wykorzystując poparcie Rosji.
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja!

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia w hali sportowej w szkole podstawowej w Wierzbicy.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Panią Wójt Gminy Wierzbica Bożenę Deniszczuk oraz Dyrektor Szkoły Panią Marzannę Jakutę. W konkursie udział wzięło 42 osoby. Konkurs odbywał się w formie on-line w dwóch kategoriach wiekowych dla klas 4-6 i 7-8 z podziałem na grupy dziewczęta, chłopcy. Dzieci brały udział w trzech konkurencjach: żonglerka, skakanka i odbicia sposobem górnym. Konkurs przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Urszula Rudnicka, Robert Boraczuk i Mariusz Pasicki. Zwycięzcami zostali: Dawid Mazurek, Krukowska Nicole, Natalia Stepczuk, Zuzańska Melania, Cygan Mateusz, Świeczak Kamila, Wołosiuk Emilia. Serdecznie Gratulujemy!!

CZYTAJ WIĘCEJ

27 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Kazimierz Górski - nasz Patron” – prezentacja multimedialna. Jury konkursowe w składzie p. R. Zając
i p. M. Pasicki, z nadesłanych prac, wyłoniło 10 wyjątkowych pod względem merytorycznym i technicznym. Dziewięć otrzymało wyróżnienia. Najlepszą prezentację przygotowała Natalia Stepczuk, uczennica klasy VI B i ona zdobyła nagrodę główną. W uroczystości wzięła udział pani Bożena Deniszczuk – wójt gminy Wierzbica, która wraz z panią dyrektor szkoły Marzanną Jakutą złożyły wyróżnionym uczniom gratulacje oraz wręczyły nagrody.
Tu można obejrzeć zwycięską prezentację.

CZYTAJ WIĘCEJ

„WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!” - tak wołano radosnego majowego poranka 1971 roku.
Biblioteka szkolna, by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na plakat pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Szczegóły w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komunikat
23 kwiecień 2021/ Zdalne Nauczanie

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,

Informujemy, że:
1) od 26.04.2021 r. do 30.04.202 r. zajęcia stacjonarne w naszej szkole będą realizowały klasy: 3a, 3b, 2b oraz klasy „0” . Uczniowie pozostałych klas będą uczyły się zdalnie z wykorzystaniem platformy Teams;
2) od 04.05.2021 r. do 07.05.2021 r. zajęcia stacjonarne w szkole będą realizowane w klasach: 2a, 1a, 1b oraz klasy „0”.

W klasach starszych nauka odbywa się nadal w sposób zdalny. Zajęcia w szkole będą realizowane wg obowiązującego planu zajęć i w przydzielonych salach lekcyjnych. Uczniowie będą mieli możliwość korzystania ze stołówki i świetlicy szkolnej.

Dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma nadal obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu organizuje się nauczanie zdalne lub stacjonarne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców z uzasadnieniem.
Nauczyciele specjaliści - pedagog, logopeda, terapeuta terapii SI, doradca zawodowy a także specjaliści z Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży działającego przy naszej szkole zapraszają do skorzystania z bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologicznego dla uczniów i ich rodzin.
W celu umówienia odpowiadającej Państwu godziny spotkania prosimy o kontakt telefoniczny.
sekretariat szkoły – tel. 825693435
Ośrodek Środowiskowej Opieki
Psychologicznej i Psychoterapeutycznej
dla Dzieci i Młodzieży – tel. 825643632, 505816176

Wszelkiego rodzaju sprawy proszę załatwiać drogą elektroniczną za pomocą e-dziennika, poczty e-mail lub telefonicznie. W wyjątkowych sprawach osobiście, po wcześniejszym umówieniu się przez sekretariat w godz. 7.00 – 15.00.

Z wyrazami szacunku,
Marzanna Jakuta
dyrektor szkoły

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Z ideą Dnia Ziemi jako pierwszy w 1969 r. wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego. W Polsce obchody tego święta zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem organizatorów Dnia Ziemi, zwanego też Światowym Dniem Ziemi, jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, zwiększanie świadomości wszystkich ludzi na świecie, i tych będących u władzy, jak też zwykłych obywateli na zagrożenia, jakie niosą za sobą niekorzystne zmiany klimatyczne oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Klasa Va przygotowała wraz z wychowawcą - Marzanną Kozłowską inscenizację z okazji tego święta. Uczniowie słowem i wierszem przybliżyli całej społeczności szkolnej, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

Zapraszamy też do gry oraz do obejrzenia filmów: dla klas 0-3 i dla klas 4-8.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drodzy Uczniowie klas VIII,
Szanowni Rodzice,

Zachęcam do skorzystania z aplikacji mobilnej „Placówki Oświatowe”.

Prezentuje ona szkoły w Polsce, przede wszystkim kierowana jest do uczniów 8-ych klas Szkoły Podstawowej, poszukujących informacji o szkole średniej. Za pomocą tego programu uczeń może sprawdzić informacje, jakie szkoły znajdują się w najbliższej okolicy i jaka jest ich oferta rekrutacyjna.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie zbiera też żadnych informacji o użytkownikach. Prezentuje informacje publicznie dostępne, ale w uporządkowany sposób. Dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS do pobrania ze sklepów Play i App Store.

Linki do pobrania aplikacji są na stronie http://placowkioswiatowe.pl

Przypominamy jednocześnie, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych z naszego województwa będzie prowadzona za pośrednictwem strony: https://lubelszczyzna.edu.com.pl.  Znajdą też tam Państwo aktualną ofertę edukacyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu przygotowanego specjalnie dla Państwa przez Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską w ramach cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.
Link do filmu.
Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl.

Z poważaniem,
Marzanna Jakuta
dyrektor szkoły

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka