Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Z życia szkoły

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment, pełen emocji i refleksji. Szczególnie dla ósmoklasistów, którzy odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W swojej inscenizacji słowno - muzycznej, pod tytułem "Czas rozwinąć skrzydła" podziękowali społeczności szkolnej za wspólnie spędzony czas. Dyrektor Szkoły, pani Dorota Strelczuk, podkreśliła, że rok szkolny był pełen wyzwań, ale również sukcesów. Dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Pani Wójt, Anna Flisiuk wręczyła wszystkim uczniom ze średnią powyżej 5,0 nagrody, gratulując sukcesu i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
Życzymy Wam wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych radości, słońca i niezapomnianych chwil. Do zobaczenia we wrześniu!

CZYTAJ WIĘCEJ

W dniu 18 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Podsumowaliśmy projekt “Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania”. Jego celem było wsparcie rozwijania kompetencji, umiejętności, uzdolnień i zainteresowań uczniów poza edukacją formalną. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zanurzyć się w magicznym świecie małego księcia i odkryć jego mądrość. Spektakl przygotowany w ramach zajęć teatralnych spotkał się z entuzjastyczną reakcją widowni. Na scenie uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne, tworząc niezapomnianą atmosferę. Na koniec wydarzenia każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To była doskonała okazja, by uwiecznić ten wyjątkowy moment. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i zaangażowanie w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 22.05 2024 roku w ramach realizacji projektu „Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania” współfinansowanego ze środków UE członkowie koła teatralnego po raz kolejny wyjechali na spektakl do Lublina. Tym razem mieli okazję obejrzeć muzyczną wersję „ Pinokia” w reżyserii Jerzego Turowicza. Młodych widzów zaskoczyła barwność, różnorodność scenografii i kostiumów. Dynamika przedstawienia, piękne melodie, wspaniałe układy choreograficzne sprawiły, że młodzież żywiołowo i z zachwytem reagowała na kolejne przygody małego pajaca. Walory edukacyjne widowiska docenili opiekunowie i uczniowie.

CZYTAJ WIĘCEJ

22 kwietnia 2024r. w PANS w Chełmie odbył się XXIV Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka” organizowany przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży i studentów znaczenia roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie świadomych postaw wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze oraz wzrost świadomości ekologicznej młodego pokolenia i zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się podstawowymi wiadomościami z zakresu biologii pszczół, życia rodziny pszczelej, gospodarki pasiecznej oraz znaczenia pszczoły jako zapylacza roślin owadopylnych, jak również znajomością produktów pszczelich oraz ich wartości odżywczych i leczniczych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W tym roku obchodzimy 233-cią rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja  z 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Ustawa ta stanowiła próbę unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Do dzisiaj jest powodem do dumy dla Polaków. Wzruszająca uroczystość zorganizowana przez młodszych uczniów pod kierunkiem Pani Beaty Dziewa, była okazją do zapoznania się z tym okresem historii naszej ojczyzny.

CZYTAJ WIĘCEJ

23 kwietnia, w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie pod opieką Pani Marzanny Kozłowskiej przygotowali wyjątkowe przedstawienie wzorowane na "Dziadach" Adama Mickiewicza. Spektakl poruszał aktualne problemy ekologiczne, takie jak zanieczyszczenie powietrza, nadmierna wycinka lasów i ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem.
Młodzi aktorzy wcielając się w duchy symbolizujące różne zagrożenia, opowiadali o błędach popełnianych przez ludzi na przestrzeni dziejów, które doprowadziły do obecnego stanu Ziemi.
Na koniec przedstawienia wszyscy zgromadzeni wysłuchali wzruszającej piosenki ekologicznej, która zachęcała do refleksji i działania na rzecz ochrony naszej planety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej
z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwszego dnia wiosny, nasza szkoła ożyła muzyką. Odbyła się kolejna edycja konkursu muzycznego “Nasz Idol”, który przyciągnął wielu utalentowanych uczniów. Każdy z nich miał okazję zaprezentować swój talent, wykonując różne utwory, od klasycznych ballad po nowoczesne hity. Jury, miało trudne zadanie wyboru zwycięzcy. Każdy uczestnik wykazał się niezwykłym talentem i pasją do śpiewu. Ostatecznie, w kategorii klas 0 –3 zwyciężyła Dagmara Szmigielska, w kategorii klas 4 –8 zwyciężyła Zuzanna Czarnecka. Nikodem Zalewski został idolem publiczności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wspaniałe występy.
Konkurs “Nasz Idol” był nie tylko okazją do pokazania talentów muzycznych naszych uczniów, ale także sposobem na świętowanie nadejścia wiosny, oraz zaprezentowania działań realizowanych w ramach projektu „Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego akurat ta data została wybrana na Święto Liczby Pi? Jest to podyktowane przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Jest to amerykański zapis daty 14 marca:
3 - oznacza trzeci miesiąc roku, czyli marzec, 14 - jest czternastym dniem miesiąca. Chętni uczniowie klasy 4a, chociaż w podstawie programowej nie mają liczby Pi, przygotowali z okazji tego święta plakaty, zawierające informację dotyczące tej słynnej ludolfiny. Tym samym rozpoczął się w naszej szkole "Tydzień matematyki", który zakończy się 21 marca udziałem naszych uczniów w "Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny". Trzymamy kciuki!

CZYTAJ WIĘCEJ

W ramach realizacji projektu "Stawiamy na siebie – rozwijamy własne zainteresowania" w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne z kodowania i programowania. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, pierwszą grupę stanowią uczniowie klas 1-3, natomiast do drugiej grupy należą uczniowie klas 4-8. Jedną z aktywności jest tzw. "kodowanie na dywanie", realizowane w grupie dzieci z klas 1-3. Zajęcia z matą wspierają dzieci w rozwijaniu możliwości intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia, czyli przewidywania skutków czynności manipulacyjnych, klasyfikowanie obiektów, itp. Zabawy z matą, poza wprowadzeniem do kodowania, wspierają także dzieci w opanowaniu treści edukacji matematycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

W murach naszej szkoły w ramach projektu „ Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania” kwitnie niezwykłe źródło pasji i kreatywności: koło fotograficzno-filmowe. To miejsce, gdzie uczniowie odkrywają piękno sztuki w obrazie, kadrze i historii opowiedzianej za pomocą obiektywu. Spotkania, warsztaty i wyjścia plenerowe stają się okazją do wymiany doświadczeń, nauki od siebie nawzajem i rozwijania własnych umiejętności. Jednym z najważniejszych cech koła jest nie tylko nauka technik fotograficznych czy filmowych, lecz także rozwijanie wrażliwości artystycznej i społecznej. Uczestnicy podążają za własnymi pasjami, ale także angażują się, dokumentując życie szkoły. Ich prace stają się nie tylko pięknymi obrazami, ale również ważnym świadectwem czasu i historii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg