Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Z życia szkoły

Komisja konkursowa w edycji konkursu 2024 nagrodziła prace następujących uczniów:
I miejsce Anna Jemioła kl. III a
II miejsce Antonina Kołtun kl. III a
III miejsce Bartosz Śmigielski kl. III a

Wyróżnienia:
Karol Guziejko kl. I a
Victoria Ramzi Samaan kl. I a
Miłosz Pasicki kl. III a
Emilia Guziejko kl. III a
Jury gratuluje laureatom i wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje za wykonanie pięknych prac konkursowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W naszej szkole, podobnie jak w całym kraju, z wielką radością i dumą obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami z zaangażowaniem przygotowali uroczystą akademię, podczas której recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Ich występy wzruszyły wszystkich obecnych i przypomniały nam o wartości wolności i niepodległości. Swoje słowa skierowała do obecnych na uroczystości Pani Wójt Anna Flisiuk. Wczoraj uczniowie wzięli udział w tradycyjnym Biegu Niepodległości. Z pełną energią i determinacją pokonywali trasę biegu, zależną od swojej kategorii wiekowej. To był nie tylko sprawdzian kondycji fizycznej, ale przede wszystkim wyraz patriotyzmu i jedności.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pamiętamy
31 październik 2024/ Z życia szkoły

29 października 2024 r. 16 DH KAZGÓR Wierzbica wraz z drużynowym Robertem Boraczukiem, uczciła minutą ciszy honorowo poległego porucznika Józefa Struga, pseudonim Ordon. Harcerze naszej szkoły uporządkowali mogiłę i zapalili znicze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Z całego serca pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Życzymy Wam satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych, niegasnącej motywacji oraz mnóstwa radości z osiągnięć wychowanków. Niech każdy dzień przynosi nowe inspiracje, a Wasz trud będzie zawsze doceniony.

CZYTAJ WIĘCEJ

W dniach 19 - 30 września 2024 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczy w corocznej, już 31 akcji „Sprzątania Świat”. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „Na straży Czystej Ziemi”. Ze szczegółami ogólnoświatowej akcji uczniowie mogli się zapoznać z gazetki znajdującej się na korytarzu przy wejściu głównym. Celem tego przedsięwzięcia było wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz wzbudzenie w nich poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowaniem. Teren wokół szkoły, pobliskie osiedla i boiska zostały dokładnie posprzątane i liczymy na to, że na długo pozostaną w takim stanie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment, pełen emocji i refleksji. Szczególnie dla ósmoklasistów, którzy odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W swojej inscenizacji słowno - muzycznej, pod tytułem "Czas rozwinąć skrzydła" podziękowali społeczności szkolnej za wspólnie spędzony czas. Dyrektor Szkoły, pani Dorota Strelczuk, podkreśliła, że rok szkolny był pełen wyzwań, ale również sukcesów. Dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Pani Wójt, Anna Flisiuk wręczyła wszystkim uczniom ze średnią powyżej 5,0 nagrody, gratulując sukcesu i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
Życzymy Wam wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych radości, słońca i niezapomnianych chwil. Do zobaczenia we wrześniu!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczestnicy projektu: "Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania" wzieli udział w warsztatach edukacyjnych w Parku Rekreacji Zoom Natury. Po przyjeździe, dzieci rozpoczęły dzień w ekscytującym Exit Roomie, gdzie uczniowie musieli rozwiązywać zagadki, by wydostać się z zamkniętego pokoju. Kolejnym punktem programu były Laboratoria Wiedzy. Dzieci miały okazję eksperymentować i dowiedzieć się więcej o przyrodzie, energii i recyklingu. Każde laboratorium oferowało interaktywne zajęcia, które wzbudziły ich ciekawość i zainteresowanie nauką. Następnie przeszły do parku linowego, gdzie z entuzjazmem pokonywały przeszkody na różnych wysokościach, testując swoją zręczność i odwagę. Po obiedzie, uczestniczyły w grze terenowej, która wymagała od nich współpracy i sprytu. Rozwiązywanie zadań na świeżym powietrzu, pośród pięknej przyrody, było doskonałą okazją do nauki przez zabawę. Dzieci, podzielone na zespoły, rywalizowały ze sobą, rozwiązując kolejne zadania i szukając wskazówek ukrytych w terenie. Na zakończenie dnia, wzięły udział w pokazie egzotycznych zwierząt. Z zapartym tchem obserwowały różnorodne gatunki, ucząc się o ich zachowaniach i środowisku naturalnym. Wyjazdowe warsztaty były nie tylko pełne zabawy, ale również edukacji, pozostawiając w dzieciach niezatarte wspomnienia i mnóstwo nowej wiedzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

W dniu 18 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Podsumowaliśmy projekt “Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania”. Jego celem było wsparcie rozwijania kompetencji, umiejętności, uzdolnień i zainteresowań uczniów poza edukacją formalną. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zanurzyć się w magicznym świecie małego księcia i odkryć jego mądrość. Spektakl przygotowany w ramach zajęć teatralnych spotkał się z entuzjastyczną reakcją widowni. Na scenie uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne, tworząc niezapomnianą atmosferę. Na koniec wydarzenia każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To była doskonała okazja, by uwiecznić ten wyjątkowy moment. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i zaangażowanie w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 22.05 2024 roku w ramach realizacji projektu „Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania” współfinansowanego ze środków UE członkowie koła teatralnego po raz kolejny wyjechali na spektakl do Lublina. Tym razem mieli okazję obejrzeć muzyczną wersję „ Pinokia” w reżyserii Jerzego Turowicza. Młodych widzów zaskoczyła barwność, różnorodność scenografii i kostiumów. Dynamika przedstawienia, piękne melodie, wspaniałe układy choreograficzne sprawiły, że młodzież żywiołowo i z zachwytem reagowała na kolejne przygody małego pajaca. Walory edukacyjne widowiska docenili opiekunowie i uczniowie.

CZYTAJ WIĘCEJ

22 kwietnia 2024r. w PANS w Chełmie odbył się XXIV Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka” organizowany przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży i studentów znaczenia roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie świadomych postaw wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze oraz wzrost świadomości ekologicznej młodego pokolenia i zwrócenie uwagi na wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się podstawowymi wiadomościami z zakresu biologii pszczół, życia rodziny pszczelej, gospodarki pasiecznej oraz znaczenia pszczoły jako zapylacza roślin owadopylnych, jak również znajomością produktów pszczelich oraz ich wartości odżywczych i leczniczych.

CZYTAJ WIĘCEJ

W tym roku obchodzimy 233-cią rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja  z 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Ustawa ta stanowiła próbę unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Do dzisiaj jest powodem do dumy dla Polaków. Wzruszająca uroczystość zorganizowana przez młodszych uczniów pod kierunkiem Pani Beaty Dziewa, była okazją do zapoznania się z tym okresem historii naszej ojczyzny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg