Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Z życia szkoły

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie.” - Robert Baden-Powell.

W dniach 23-24 lutego 2024 r. drużyna harcerska Kazgór uczestniczyła w obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Urszulinie i okolicach. Gra miejska, śpiewogranie, ognisko, lekcja historii, nauka lepienia pierogów i zwiedzanie pięknych okolic Polskiego Parku Narodowego to główne atrakcje wspólnie spędzonego czasu z harcerzami z Hufca Chełm.

CZYTAJ WIĘCEJ

21 stycznia każdego roku obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. To okazja do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec naszych kochanych dziadków, którzy odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dziadkowie to źródło mądrości, ciepła i bezwarunkowej miłości. To oni przekazują nam swoje doświadczenia, opowiadają fascynujące historie z przeszłości oraz wspierają nas w trudnych chwilach. Dzięki nim poznajemy korzenie naszej rodziny i uczymy się cenić wartości, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W Dniu Babci i Dziadka często składamy naszym dziadkom wyjątkowe życzenia, obdarowujemy ich upominkami i organizujemy dla nich niespodzianki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Komisja konkursowa w edycji konkursu 2023 nagrodziła prace następujących uczniów:
W kategorii klas I-III
I miejsce: Martyna Stelmaszuk kl. IIa
II miejsce: Antonina Kołtun kl. IIa
III miejsce: Emilia Guziejko kl. IIa
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce: Piotr Chachaj kl. Va
II miejsce: Sebastian Połajdowicz kl. IVa
Jury konkursu gratuluje laureatom i wyróżnionym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wykonanie prac konkursowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 10 listopada 2023r. społeczność naszej szkoły uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowany przez uczniów i nauczycieli Koncert Patriotyczny ,,Śpiewam Tobie Polsko, Ojczyzno Moja” był wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy walczyli o Niepodległą i którym my zawdzięczamy życie w wolnym kraju. Za pomocą wierszy i piosenek w wykonaniu Zespołu ,,Wierzbiczanie” odbyliśmy muzyczną wędrówkę po kartach historii. Młodzi artyści przedstawili dzieje naszego kraju od powstania kościuszkowskiego, poprzez zrywy narodowowyzwoleńcze XIX w., aż do 1918r., kiedy to po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem. Akademia miała niezwykle podniosły i wzruszający charakter oraz była piękną lekcją patriotyzmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 27 października 2023 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Leśny podsumowujący projekt ,,Klasa z drewna” ogłoszony w lipcu przez Lasy Państwowe. Celem projektu było opracowanie programu promującego, z jednej strony las, jako złożony ekosystem, z drugiej strony drewno, jako materiał budowlany.

CZYTAJ WIĘCEJ

Realizację programu „Las - badam, obserwuję, poznaję” w ramach projektu „Klasa z drewna” rozpoczęliśmy 5 września 2023 r.
Wstępem do realizacji programu było ogłoszenie, w tym właśnie dniu, kilku konkursów tematycznych:

· plastycznego „Jesienne drzewo”,
· fotograficznego „Jesienny las w obiektywie”,
· recytatorskiego „Przyroda wierszem malowana”,
· wiedzy ekologiczno- przyrodniczej „W harmonii z przyrodą”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień Papieski
20 październik 2023/ Z życia szkoły

Dzień Papieski jest obchodzony 22 października, jest rocznicą inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II w 1978 roku. To święto jest również okazją do modlitwy za misje i misjonarzy oraz do zbierania środków na cele charytatywne. Wydarzenie to, przypomniało nam, jak ważne jest wspieranie innych i szerzenie dobra na świecie, co było jednym z głównych przesłań Jana Pawła II. Obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole były nie tylko okazją do upamiętnienia wielkiego papieża, ale także do pożegnania Pani Haliny Rybaczuk, wieloletniej opiekunki szkolnego koła Caritas. Uroczystość ta pozostawił trwałe wrażenie na uczniach, nauczycielach i rodzicach, inspirując nas do kontynuowania jej dzieła.

CZYTAJ WIĘCEJ

13 października 2023 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klas siódmych pod kierunkiem p. Gerdy Herbut, p. Magdy Kałużnej oraz p. Barbary Waszczuk. Dzieci pięknymi wierszami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech i przeprosiły za psoty i figle. W zabawny sposób zaprezentowały obraz współczesnej szkoły i przedstawiły różne typy nauczycieli. Pani Wójt i Pani Dyrektor złożyły życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowały za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów. Pani wójt przyznała również stypendia dla najlepszych uczniów. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki głosowania na najsympatyczniejszych nauczycieli.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wspólnie z rodzicami
06 październik 2023/ Z życia szkoły

6 października na zbiórce 16 DH Kazgór wraz z rodzicami wzięła udział w projekcie "Klasa z drewna ". W ramach projektu wykonano budki lęgowe dla ptaków, które zostały wykonane z drewnianych pudełek po mikroskopach, dzięki czemu nadano im drugie życie. Domki te zostaną zawieszone na terenie szkoły, gdzie będzie można obserwować ptasie zwyczaje. Liczymy na to, że budki dla ptaków znajdą szybko nowych, ciekawskich lokatorów i będą korzystnym wsparciem dla przyrody.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień jabłka
29 wrzesień 2023/ Z życia szkoły

28 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat jabłek i zachęcania do ich spożywania ze względu na walory zdrowotne i odżywcze. Uczniowie klasy Ia i II a zadbali o to, aby ten dzień był również "przepyszny". Były naleśniki z musem jabłkowym, racuszki z jabłkami, szarlotka, a także suszone jabłka z cynamonem. Możemy śmiało powiedzieć, że tego dnia w naszej szkole królowało jabłko. Sami zobaczcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg