Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Sport

14 lutego 2024 roku w SP w Wierzbicy zostały rozstrzygnięte Powiatowe Igrzyska chłopców piłki siatkowej, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Stawiło się trzy drużyny: SP WIERZBICA opiekun Robert Boraczuk, SP STRACHOSŁAW opiekun Iza Głowacka Dżaman, SP DUBIENKA opiekun Stanisław Strelczuk ,sędziował Jacek Kłos. Drużyna SP Strachosław po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce i będzie nas reprezentować w rejonowych Igrzyskach. SP Dubienka zajęła drugie miejsce, a SP Wierzbica trzecie miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 24 kwietnia odbyły się Powiatowe Igrzyska Dziewcząt w Mini Piłkę Nożną z rocznika 2010 i młodszych. W sportowej rywalizacji brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Okszowa, Leśniowic, Dorohuska i Wierzbicy. Oto wyniki rozgrywek:
I miejsce - SP w Dorohusku
II miejsce - SP w Okszowie
III miejsce - SP w Wierzbicy
IV miejsce - SP w Leśniowicach
Gratulacje!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 1 marca 2023 r. w szkole w Strachosławiu odbył się turniej powiatowy chłopców w mini siatkówce "4" Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi. Nasza reprezentacja zajęła trzecią lokatę na podium. Drużyna w składzie: Cwirzeń Daniel, Dąbrowski Bartosz, Dyński Bartłomiej, Guz Olivier, Koziak Jakub, Maj Michał, Malczewski Wojciech, Nakonieczny Filip, Tomczyk Sebastian. Opiekun drużyny Robert Boraczuk. Chłopcy dzielnie walczyli i reprezentowali naszą szkołę za co należą się im ogromne brawa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 28 lutego w Wierzbicy odbyły się zawody powiatowe w mini siatkówce "4" dziewcząt " Igrzyska Dzieci"rocznik 2010 i młodsze zorganizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Nasza drużyna Tie-breaku zajęła II miejsce. Do finału stawiły się trzy drużyny SP Wierzbica, SP Ruda Huta i SP Strachosław. Pierwszy mecz zagrał Strachosław z SP Ruda Huta, wygrywając dwa sety 25:17 i 25:16. Drugi mecz SP Wierzbica rozegrała z SP Strachosław wygrywając w dwóch setach 25:22 i 25:15. W trzecim starciu SP Ruda Huta pokonała SP Wierzbica w tie-breaku wygrywając 25:20 ,25:16 i 15:12. Drużyna reprezentująca naszą szkołę to: Iga Urbańczyk, Maja Balcerek, Julia Balcerek, Anna Łoza, Malwina Witkowska, Dagmara Rutkowska, Aleksandra Gemba,Aleksandra Koch, Tatiana Świątek i Emilia Kruczek.

CZYTAJ WIĘCEJ

25 kwietnia na szkolnym orliku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców z rocznika 2007/2008, którego organizatorem była nasza szkoła. Wzięło w nim udział pięć drużyn ze szkół: SP Wierzbica, SP Dorohusk, SP Uher, SP Wojsławice oraz drużyna dziewcząt ze SP w Siedliszczu. Mistrzami powiatu w kategorii chłopców została drużyna ze SP w Dorohusku, zaś w kategorii dziewcząt SP w Siedliszczu. Gratulacje!
pn425_100346.jpg

CZYTAJ WIĘCEJ
Drudzy w Powiecie
14 marzec 2022/ Sport

4 marca 2022 r. w hali sportowej w Wierzbicy, odbyły się rozgrywki powiatowe w piłkę siatkową chłopców rocznik 2007 i 2008. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Opiekunem naszej drużyny była Pani Agnieszka Wójtowicz. Mecz sędziował Robert Boraczuk, a organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy sukcesów! Brawo!!!

CZYTAJ WIĘCEJ
Dyplomy i nagrody rozdane
09 grudzień 2021/ Sport
Wszystkie klasy uczestniczące w Biegu Niepodległości otrzymały dyplom, a zwycięzcy kategorii klasowych otrzymali nagrody za czołowe miejsce. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!CZYTAJ WIĘCEJ
Turniej halowej piłki nożnej
22 październik 2021/ Sport

W czwartek - 21 października 2021r. - w szkole podstawowej w Lisznie odbył się dekanalny turniej ministrantów halowej piłki nożnej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 2006-2009 oraz 2010-1014.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Tomasza Milo wzięli udział w turnieju zdobywając pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych.
Turniej miał za ideę krzewić braterstwo, czysty sport oraz fair play.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia w hali sportowej w szkole podstawowej w Wierzbicy.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Panią Wójt Gminy Wierzbica Bożenę Deniszczuk oraz Dyrektor Szkoły Panią Marzannę Jakutę. W konkursie udział wzięło 42 osoby. Konkurs odbywał się w formie on-line w dwóch kategoriach wiekowych dla klas 4-6 i 7-8 z podziałem na grupy dziewczęta, chłopcy. Dzieci brały udział w trzech konkurencjach: żonglerka, skakanka i odbicia sposobem górnym. Konkurs przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Urszula Rudnicka, Robert Boraczuk i Mariusz Pasicki. Zwycięzcami zostali: Dawid Mazurek, Krukowska Nicole, Natalia Stepczuk, Zuzańska Melania, Cygan Mateusz, Świeczak Kamila, Wołosiuk Emilia. Serdecznie Gratulujemy!!

CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki konkursu sportowego
15 kwiecień 2021/ Sport

Druga edycja konkursu "Nie bądź żółwiem, zostań mistrzem" została rozstrzygnięta. Oto wyniki konkursu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy uczniów do udziału w drugiej edycji konkursu sportowego "NIE BĄDŹ ŻÓŁWIEM ZOSTAŃ MISTRZEM". Zasady konkursu wyjaśnia regulamin, oraz film przygotowany przez autorów. Konkurs trwa do dziewiątego kwietnia. Powodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg