Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Sport

13 maja 2024r w SP w Wierzbicy odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt z roczników 2011 i młodsi. Do rozgrywek stawiło się trzy drużyny dziewcząt 1. SP Białopole. 2.SP Okszów. 3.SP Wierzbica. i pięć drużyn chłopców 1.SP Wierzbica 2.SP Rejowiec Os. 3.SP Żmudź 4.SP Wojsławice 5 .SP Uher. Znakomicie spisali się nasi chłopcy, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając podium. Dzięki zwycięstwu w finale powiatowym, nasi młodzi sportowcy awansowali do zawodów rejonowych Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego. Opiekun zespołu chłopców pan Jacek Kłos. Reprezentacja naszej szkoły w kategorii dziewcząt która zajęła III miejsce opiekun pan Mariusz Pasicki. Puchary i dyplomy drużynom biorącym udział w dzisiejszych zawodach ufundowało Starostwo Powiatowe a wręczyła pani Dorota Strelczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Wierzbicy. Gratulujemy zwycięzcom!

CZYTAJ WIĘCEJ

27 lutego w Wierzbicy zostały rozstrzygnięte Powiatowe Igrzyska dziewcząt piłki siatkowej, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestniczyły cztery drużyny: SP WIERZBICA opiekun Robert Boraczuk, SP STRACHOSŁAW opiekun Iza Głowacka Dżaman, SP DUBIENKA opiekun Sławomir Leśnicki i SP w RUDZIE - HUCIE opiekun MAŁGORZATA SUCHAŃ, sędziował Jacek Kłos. Drużyna SP DUBIENKA po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce i będzie nas reprezentować w rejonowych igrzyskach. SP WIERZBICA zajęła drugie miejsce, SP  w RUDZIE - HUCIE trzecie miejsce a SP STRACHOSŁAW czwarte miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników za sportową postawę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 lutego 2024 roku w SP w Wierzbicy zostały rozstrzygnięte Powiatowe Igrzyska chłopców piłki siatkowej, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Stawiło się trzy drużyny: SP WIERZBICA opiekun Robert Boraczuk, SP STRACHOSŁAW opiekun Iza Głowacka Dżaman, SP DUBIENKA opiekun Stanisław Strelczuk ,sędziował Jacek Kłos. Drużyna SP Strachosław po zaciętej walce zajęła pierwsze miejsce i będzie nas reprezentować w rejonowych Igrzyskach. SP Dubienka zajęła drugie miejsce, a SP Wierzbica trzecie miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 24 kwietnia odbyły się Powiatowe Igrzyska Dziewcząt w Mini Piłkę Nożną z rocznika 2010 i młodszych. W sportowej rywalizacji brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Okszowa, Leśniowic, Dorohuska i Wierzbicy. Oto wyniki rozgrywek:
I miejsce - SP w Dorohusku
II miejsce - SP w Okszowie
III miejsce - SP w Wierzbicy
IV miejsce - SP w Leśniowicach
Gratulacje!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 1 marca 2023 r. w szkole w Strachosławiu odbył się turniej powiatowy chłopców w mini siatkówce "4" Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi. Nasza reprezentacja zajęła trzecią lokatę na podium. Drużyna w składzie: Cwirzeń Daniel, Dąbrowski Bartosz, Dyński Bartłomiej, Guz Olivier, Koziak Jakub, Maj Michał, Malczewski Wojciech, Nakonieczny Filip, Tomczyk Sebastian. Opiekun drużyny Robert Boraczuk. Chłopcy dzielnie walczyli i reprezentowali naszą szkołę za co należą się im ogromne brawa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dnia 28 lutego w Wierzbicy odbyły się zawody powiatowe w mini siatkówce "4" dziewcząt " Igrzyska Dzieci"rocznik 2010 i młodsze zorganizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Nasza drużyna Tie-breaku zajęła II miejsce. Do finału stawiły się trzy drużyny SP Wierzbica, SP Ruda Huta i SP Strachosław. Pierwszy mecz zagrał Strachosław z SP Ruda Huta, wygrywając dwa sety 25:17 i 25:16. Drugi mecz SP Wierzbica rozegrała z SP Strachosław wygrywając w dwóch setach 25:22 i 25:15. W trzecim starciu SP Ruda Huta pokonała SP Wierzbica w tie-breaku wygrywając 25:20 ,25:16 i 15:12. Drużyna reprezentująca naszą szkołę to: Iga Urbańczyk, Maja Balcerek, Julia Balcerek, Anna Łoza, Malwina Witkowska, Dagmara Rutkowska, Aleksandra Gemba,Aleksandra Koch, Tatiana Świątek i Emilia Kruczek.

CZYTAJ WIĘCEJ

25 kwietnia na szkolnym orliku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców z rocznika 2007/2008, którego organizatorem była nasza szkoła. Wzięło w nim udział pięć drużyn ze szkół: SP Wierzbica, SP Dorohusk, SP Uher, SP Wojsławice oraz drużyna dziewcząt ze SP w Siedliszczu. Mistrzami powiatu w kategorii chłopców została drużyna ze SP w Dorohusku, zaś w kategorii dziewcząt SP w Siedliszczu. Gratulacje!
pn425_100346.jpg

CZYTAJ WIĘCEJ
Drudzy w Powiecie
14 marzec 2022/ Sport

4 marca 2022 r. w hali sportowej w Wierzbicy, odbyły się rozgrywki powiatowe w piłkę siatkową chłopców rocznik 2007 i 2008. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Opiekunem naszej drużyny była Pani Agnieszka Wójtowicz. Mecz sędziował Robert Boraczuk, a organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy sukcesów! Brawo!!!

CZYTAJ WIĘCEJ
Dyplomy i nagrody rozdane
09 grudzień 2021/ Sport
Wszystkie klasy uczestniczące w Biegu Niepodległości otrzymały dyplom, a zwycięzcy kategorii klasowych otrzymali nagrody za czołowe miejsce. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!CZYTAJ WIĘCEJ
Turniej halowej piłki nożnej
22 październik 2021/ Sport

W czwartek - 21 października 2021r. - w szkole podstawowej w Lisznie odbył się dekanalny turniej ministrantów halowej piłki nożnej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 2006-2009 oraz 2010-1014.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Tomasza Milo wzięli udział w turnieju zdobywając pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych.
Turniej miał za ideę krzewić braterstwo, czysty sport oraz fair play.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia w hali sportowej w szkole podstawowej w Wierzbicy.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami i dyplomami ufundowanymi przez Panią Wójt Gminy Wierzbica Bożenę Deniszczuk oraz Dyrektor Szkoły Panią Marzannę Jakutę. W konkursie udział wzięło 42 osoby. Konkurs odbywał się w formie on-line w dwóch kategoriach wiekowych dla klas 4-6 i 7-8 z podziałem na grupy dziewczęta, chłopcy. Dzieci brały udział w trzech konkurencjach: żonglerka, skakanka i odbicia sposobem górnym. Konkurs przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Urszula Rudnicka, Robert Boraczuk i Mariusz Pasicki. Zwycięzcami zostali: Dawid Mazurek, Krukowska Nicole, Natalia Stepczuk, Zuzańska Melania, Cygan Mateusz, Świeczak Kamila, Wołosiuk Emilia. Serdecznie Gratulujemy!!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg