Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: od 20 maja do 6czerwca 2022 r
Miejsce Akcji: plac przy Straży Pożarnej w Wierzbicy
Koordynatorem akcji jest p. Marzanna Kozłowska – nauczyciel biologii S.P. w Wierzbicy.
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ambasada USA i American Corners zapraszają nauczycieli, rodziców i młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów online pt.: Cyber(nie)bezpieczeństwa – jak się chronić”. Nauczyciel i ekspert Łukasz Gierek zaprasza do świata bezpiecznego Internetu, pokaże jak weryfikować informacje, jak rozpoznać trolla i uniknąć manipulacji oraz dostępu nieproszonych osób do naszych wrażliwych danych.

Spotkania będą odbywać się w języku polskim w czwartki w godz. 18:00 – 19:30. Można uczestniczyć w dowolnie wybranych warsztatach.
Uczestnicy i uczestniczki, którzy się zarejestrują i wezmą udział we wszystkich spotkaniach otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie całego cyklu.

Osoboy zarejestrowane otrzymają link do wydarzenia na platformie MS Teams na adres email podany przy rejestracji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasza konkurs na projekt monety lub banknotu z wizerunkiem ulubionego polskiego sportowca. Szczególy w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX", pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Konkurs zorganizowany jako forma intelektualnej zabawy językowej, polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Jak piszą organizatorzy, „Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Informacja dla Rodziców ubiegających się o przyjęcie swojego dziecka do Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy
Szanowni Rodzice,
Informujemy, że rekrutacja do szkoły prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru. Ze strony szkoły należy pobrać odpowiedną kartę zgłoszenia:

Karta zgłoszenia do klasy pierwszej wraz z podpisaną klauzulą informacyjną
Karta zgłoszenia – 6 latki wraz z podpisaną klauzulą informacyjną
Karta zgłoszenia – 5 latki wraz z podpisaną klauzulą informacyjną

Po wydrukowaniu należy ją wypełnić, zeskanować lub sfotografować i przesłać na adres - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZYTAJ WIĘCEJ

9 lutego 2022 r. o godz. 17.00 Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Zawodowego strzału w 10”, organizuje wideokonferencję dla rodziców uczniów klas VIII pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Na konferencji będą omówione zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia. Prelegentami będą eksperci ds. doradztwa zawodowego – p. Iwona Lipiec konsultant ds. doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz p. Ewelina Ciszek i p. Joanna Falandysz doradcy zawodowi ze Specjalistycznej Poradni Zawodowej w Zespole Poradni nr 1 w Lublinie.  
Link do wideokonferencji zostanie przesłany do rodziców przez e-dziennik. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

CZYTAJ WIĘCEJ

kndd327_n.jpg
Propozycje dzwonków proszę przesyłać na szkolnego Messengera. Konkurs trwa do końca lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka