Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Informujemu, że w dniu jutrzejszm tj. 13.12.2022 r. zajęcia lekcyjne zostają zawieszone ze względu na intensywne opady śniegu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Tym bardziej smutnym wydaje się fakt, iż na przestrzeni lat staje się coraz bardziej zapomnianym rytuałem, kojarzonym z odległymi czasami. By przypomnieć tę uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szczegóły w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Empatyczna klasa
25 listopad 2022/ Ogłoszenia

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie EMP@TYCZNA KLASA. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie oraz regulaminie projektu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Andrzejki
23 listopad 2022/ Ogłoszenia

Dnia 24.11.2022r. w naszej szkole organizowane są tradycyjne Andrzejki. Klasy 0-III bawią się w godzinach 9.40 -12.00. Zabawa andrzejkowa dla klas IV-VIII odbędzie się w godzinach 14.00 - 18.00. Tego dnia będą tylko pierwsze kursy 12.30, 13.30 i odwozy po dyskotece o 18.10.

CZYTAJ WIĘCEJ

Samorząd uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną klasy. Szczegóły konkursu w regulaminie. Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w konkursie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Godz. 8.00 - Msza święta w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha.
Godz. 9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.
W dniu 1 września przywozy do szkoły według zamieszczonego harmonogramu, odwozy we wszystkich kierunkach o godz. 10:15.
Od 2 września przywozy i odwozy według harmonogramu.

 

CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki rekrutacji
05 lipiec 2022/ Ogłoszenia

Informujemy, że wyniki rekrutacji do 6-latków na rok szkolny 2022/2023 wraz z podziałem na grupy znajdują się przy wejściu głównym do budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Informujemy, że Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych organizuje półkolonie pod hasłem:  Letnia Akademia Kreatywności. Są to wyjątkowe warsztaty edukacyjno-animacyjne dla dzieci realizowane w czasie wakacji. Codzienne spotkania są gwarancją ogromnej dawki ciekawostek, inspiracji oraz dobrej zabawy. Termin, to 11 - 15 lipca, cena 399, zapisy w sekretariacie szkoły.

CZYTAJ WIĘCEJ

15 czerwca 2022 o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 11+ na bezpłatne szkolenie z cyberzbezpieczeństwa zorganizowane przez sekurak.tv. Zachęcamy do dołączenia również rodziców. Zmierzymy się z najczęstszymi zagrożeniami w sieci oraz sposobami jak się przed nimi chronić. Podczas streamu nie będziemy zanudzać zbędną teorią a w atrakcyjny sposób pokażemy (na konkretnych przykładach!) różne sztuczki stosowane przez cyberprzestępców oraz oczywiście metody ochrony przed nimi.

Dowiecie się jak rozpoznać fałszywy e-mail oraz dlaczego trzeba uważać podczas klikania w linki.
Pokażemy Wam jak dbać o swoje hasła i nie dać prosto się zhackować, a także na co zwracać uwagę podczas zakupów w Internecie.
Wszystkich dla których bliskie są gry komputerowe na pewno zainteresuje to jak kradnie się konta w grach, oraz co zrobić by się przed tym uchronić.
Zobaczycie co można bezpiecznie pobierać z Internetu, a czego lepiej nie robić.
A na koniec coś extra – czyli jak dbać o siebie oraz swoje dane w social mediach.

Szkolenie jest w trybie otwartym tzn. nie trzeba się zapisywać. Wystarczy wejść na link, ustawić sobie powiadomienie na YT. Jeżeli nie możesz być tego dnia na żywo, to nic straconego. Nagranie ze szkolenia będzie dostępne przez 14 dni.

Link do szkolenia (czas trwania ok 75 minut).

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka