Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Zapraszamy uczniów do udziału w czwartej edycji konkursu sportowego "NIE BĄDŹ ŻÓŁWIEM ZOSTAŃ MISTRZEM". Zasady konkursu wyjaśnia regulamin . Konkurs odbywa się 1 czerwca. Powodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,MOJA PIĘKNA SZKOŁA ". Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką rysunku szkoły lub związanego z nią miejsca np. Sali gimnastycznej lub swojej klasy na kartonie A4. Pracę należy wykonać do 31 maja 2023r i wręczyć w ręce przewodniczącej lub opiekuna samorządu uczniowskiego.
Kategorie wiekowe :
1. Klasy 0-3
2. Klasy 4-8
Za najlepsze 3 projekty w obu kategoriach wręczymy nagrody rzeczowe. Zachęcamy do udziału w konkursie

CZYTAJ WIĘCEJ

8 maja obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – VIII do wzięcia udziału w akcji SELFIE Z KSIĄŻKĄ. Celem akcji jest rozwijanie możliwości twórczych dzieci i młodzieży, promowanie talentów oraz popularyzacja książki, czytelnictwa i biblioteki.
Uczestnik powinien dostarczyć 1 pracę fotograficzną wydrukowaną na papierze w formacie A4 do biblioteki szkolnej do dnia 15.05.2023. Prace należy na odwrocie opatrzyć informacją - imię, nazwisko autora, klasa.
Uczestnicy otrzymają upominki – niespodzianki. Najciekawsze prace będą eksponowane na wystawie oraz na stronie internetowej biblioteki
Liczymy na Wasza kreatywność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Złączeni akcją "Wspólnie pomagamy, bo serduszko dobre mamy". Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas, Drużyna harcerska i Gromada zuchowa organizuje zbiórkę produktów żywnościowych z datą długoterminowej przydatności tj. (konserwy, olej, cukier, mąka, makaron) dla bezdomnych schroniska Świętego Brata Alberta w Chełmie. Zbiórka prowadzona będzie na łączniku szkolnym od 3 do 22 kwietnia 2023 roku. Wszystkich serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tak szczytnym celu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uwaga! Attention please!
Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego bierze udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym "E a s t e r E g g H u n t", w dniach 3-5 kwietnia 2023. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia w Polsce!
Szczegóły niebawem. Stay tuned :-)

CZYTAJ WIĘCEJ

To już we wtorek! Ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX ponownie odbędzie się w naszej szkole, dn. 28.03.2023. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lektury mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wisława Szymborska, wybitna poetka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla, została ogłoszona przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Patronką 2023 roku. Z tej okazji 13 kwietnia odbędzie się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wisławy Szymborskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów klas IV-VIII i włączenie się w obchody roku poświęconego patronce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli masz w domu książki których już nie potrzebujesz, daj im drugie życie i przynieś do szkoły! Książki należy przynieść do klasy 101 lub będą odbierane z klas w dniu 31 marca 2023 roku. Liczymy na duże zaangażowanie wszystkich uczniów jak i rodziców. Akcja organizowana jest przez samorząd uczniowski we współpracy z Panią R. Gałką i Panią M. Kucharską.

CZYTAJ WIĘCEJ

Z przyjemnością ogłaszamy konkurs na przygotowanie projektu muralu na ścianę budynku Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy Przedmiotem konkursu jest wykonanie projektu „Eko-mural” dotyczącego tematu zagrożonych gatunków roślin, zwierząt i grzybów w Polsce. Szczegółowe informacje zawiera regulamin.

CZYTAJ WIĘCEJ

W dniach 13-17 marca Szkoła Podstawowa w Wierzbicy weźmie udział w II Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym 𝐒𝐚𝐢𝐧𝐭 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐢𝐜𝐤'𝐬 𝐃𝐚𝐲 𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥 , organizowanym we współpracy z DIDACTO - pierwszym organizatorem PROJEKTÓW KULTUROWYCH i JĘZYKOWYCH łączących nauczanie przyjazne mózgowi dziecka i wzbogacanie placówki o wartościowe materiały dydaktyczne oparte na odkryciach neurolingwistyki i neurodydaktyki. W programie zobaczymy m.in.
- wystawę dotyczącą ciekawostek o Irlandii i Dniu Świętego Patryka (w języku angielskim) wzbogaconą o QR kody, dzięki którym uczniowie będą mogli obejrzeć krótkie filmiki,
- warsztatyy ARTS & CRAFTS związane z Dniem Świętego Patryka,
- wielki quiz,
- wyzwania
- grę terenową.
Zapraszamy wszystkie klasy do udziału!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka