Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Klimat i my
07 maj 2021/ Ogłoszenia

Pod hasłem „Klimat i my” odbędzie się w dniach 8 – 9 maja, dwudziesta czwarta edycja Pikniku Naukowego. Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się online. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów – Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Podczas Pikniku Naukowego zapoznacie się z faktami naukowymi, dotyczącymi klimatu i poznacie zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Szczegółowy program znajdziecie na stronie pikniku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV – VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy ,,Kazimierz Górski – życie i dokonania Trenera Tysiąclecia”. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 31.05.2021r. w dwóch kategoriach wiekowych:
• kl. IV – VI
• kl. VII –VIII
Regulamin wraz z linkami do materiałów konkursowych znajduje się poniżej.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!

CZYTAJ WIĘCEJ

„WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!” - tak wołano radosnego majowego poranka 1971 roku.
Biblioteka szkolna, by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na plakat pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Szczegóły w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drodzy Uczniowie klas VIII,
Szanowni Rodzice,

Zachęcam do skorzystania z aplikacji mobilnej „Placówki Oświatowe”.

Prezentuje ona szkoły w Polsce, przede wszystkim kierowana jest do uczniów 8-ych klas Szkoły Podstawowej, poszukujących informacji o szkole średniej. Za pomocą tego programu uczeń może sprawdzić informacje, jakie szkoły znajdują się w najbliższej okolicy i jaka jest ich oferta rekrutacyjna.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie zbiera też żadnych informacji o użytkownikach. Prezentuje informacje publicznie dostępne, ale w uporządkowany sposób. Dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS do pobrania ze sklepów Play i App Store.

Linki do pobrania aplikacji są na stronie http://placowkioswiatowe.pl

Przypominamy jednocześnie, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych z naszego województwa będzie prowadzona za pośrednictwem strony: https://lubelszczyzna.edu.com.pl.  Znajdą też tam Państwo aktualną ofertę edukacyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu przygotowanego specjalnie dla Państwa przez Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską w ramach cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.
Link do filmu.
Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl.

Z poważaniem,
Marzanna Jakuta
dyrektor szkoły

CZYTAJ WIĘCEJ
Jesteśmy z Tobą
14 kwiecień 2021/ Ogłoszenia

Z radością informuję, że przy naszej szkole rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który bezpłatnie i bez skierowania oferuje pomoc i wsparcie psychologiczne dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin.
Więcej informacji znajdą Państwo w broszurze informacyjnej.
Marzanna Jakuta - dyrektor szkoły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drodzy Uczniowie klas VIII !!!
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza Was do udziału w tegorocznej Giełdzie Szkół - EDUwybory2021. Szczegółowe informacje możecie znaleźć na stronie projektu.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe w szkołach podstawowych z klas1-4SP.
Zadaniem uczestników jest zilustrowanie dowolną techniką plastyczną tematu konkursu: „Czy to prawda, że sport to zdrowie. Nawet
dziecko Ci to powie, albo narysuje…”. Technika prac plastycznych: praca płaska A3 lub przestrzenna w dowolnym formacie. Konkurs obejmuje również prace przestrzenne. Termin nadsyłania prac: 30.04.2021r. Do pracy na odwrocie należy załączyć „Kartę zgłoszeniową” dostępną w regulaminie na stronie konkursowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzisiaj odbyło się losowanie nagród w konkursie samorządowym "Szczęście sprzyja aktywnym". Nagrodę główną wylosował Bartłomiej Hanczaruk. Nagrodę pocieszenia Jan Chachaj. Wszytkim uczetnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Losowanie głównej nagrody.
Losowanie nagrody pocieszenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Chętne osoby są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W dniu wydarzenia na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłany link do spotkania. W programie wydarzenia przewidziano krótki wykład oraz spotkanie z pracownikami PPN, którzy na żywo będą zdawać relację z kilku miejsc w Parku. Spotkanie 12 marca 2021 r. o godzinie 18.30.
Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Konkurs dla fanów postci Disneya oraz Marvela. Można wygrać:
• 5 x konsola Microsoft Xbox One o wartości 1350 zł brutto
• 20 x hulajnoga elektryczna FIAT o wartości 624 zł brutto
Szczegóły na stronie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka