Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Biblioteka szkolna zaprasza Uczniów klas I - VIII do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie zakładki z motywem patriotycznym. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Festiwal Leśny
19 październik 2023/ Ogłoszenia

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej
im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy serdecznie zaprasza
Rodziców oraz sympatyków szkoły na Festiwal Leśny, który odbędzie się 27 października 2023 r. o godzinie 9:00

Przebieg Festiwalu Leśnego
1. Uroczyste otwarcie festiwalu 9:00
2. Zaprezentowanie celów i założeń projektu” Las-obserwuję, badam, poznaję”
3. Przedstawienie działań wykonanych w ramach projektu
4. Prelekcja pracownika Lasów Państwowych na temat „ Funkcje zdrowotne i ekologiczne lasu”.
5. Inscenizacja pt. ”Przyjaciele lasu”
6. Występ Gromady Zuchowej – „Leśne Skrzaty”
7. Rozstrzygnięcie konkursów
8. Degustacja ciast

CZYTAJ WIĘCEJ
Zaproszenie
19 październik 2023/ Ogłoszenia

Gmina Wierzbica/Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy rozpoczęła realizację projektu „Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Celem projektu jest wsparcie rozwijania kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną.
W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
Zajęcia teatralne, których celem będzie rozwój kompetencji kulturowych i społecznych. Uczniowie będą tworzyć przedstawienia teatralne; opracowywać scenariusze, przygotowywać scenografię, kostiumy, a także ćwiczyć dykcję i poprawną artykulację. Pojadą także na spektakl do teatru w Lublinie. Podsumowaniem zajęć będzie zaprezentowanie przedstawienia dla uczniów i zaproszonych gości.
Zajęcia fotograficzno-filmowe, w trakcie których uczniowie poznają techniki robienia i obróbki różnych rodzajów zdjęć (portret, krajobraz, fotografia uliczna) oraz nagrywania i montażu filmów. Podsumowaniem zajęć będzie wystawa najciekawszych zdjęć zorganizowana w szkole.
Zajęcia z kodowania i programowania, których celem będzie rozwój kompetencji cyfrowych. Uczniowie zdobędą umiejętności korzystania z programów, aplikacji i gier edukacyjnych wspomagających naukę programowania. Elementem zajęć będzie projektowanie gier w programie Scratch.
Klub Czytelnika i Tłumacza Literatury Anglojęzycznej – zajęcia, których celem będzie wzbudzenie zainteresowania uczniów książkami anglojęzycznymi, poszerzenie zasobu słownictwa, przybliżenie zagadnienia translatoryki.
Zajęcia taneczne, których celem będzie doskonalenie umiejętności tanecznych. Uczniowie nauczą się krótkich układów tanecznych, poznają elementy tańca klasycznego. Podsumowaniem zajęć będzie uroczysty występ dla uczniów i zaproszonych gości.
Dodatkowe informacje o projekcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drodzy uczniowie, 29 września odbędą się w naszej szkole wybory samorządowe. Zapraszamy wszystkich społeczników do zgłaszania swoich kandydatór, zgodnie z regulaminem opiekunowi samorządu. Swoją kampanię wyborczą możecie prowadzić z wykorzystaniem strony szkoły, mediów społecznościowych szkoły oraz w sposób tradycyjny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy. Wymagane dokumenty.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szanowni Rodzice!!!
11 czerwiec 2023/ Ogłoszenia

Uważność rodzicielska to kluczowy element funkcjonowania zdrowej, bliskiej sobie rodziny. Uważne rodzicielstwo zwiększa spokój i wnosi więcej pewności siebie do rodzicielskiego zachowania. To o tyle ważne, że odpowiednie podejście do dziecka czy nastolatka mogą wpłynąć na jego przyszłe życie.
Uważność to skupienie na obecnym momencie, na tym, co dzieje się tu i teraz. To umiejętność koncentracji na obserwowanych zjawiskach i odczuciach.
Jednym z ważnych aspektów uważności rodzicielskiej jest empatia. Empatia to umiejętność wczucia się w sytuację drugiej osoby. Dzięki empatii rodzic jest w stanie lepiej zrozumieć swoje dziecko i jego potrzeby. Warto zawsze pytać malucha, jak się czuje i jakie ma potrzeby. To pozwala na zbudowanie zaufania i więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicami.
Warto również zwrócić uwagę na komunikację. Dobra komunikacja to podstawa zdrowych relacji. Rodzic powinien wyjaśniać swoje decyzje dziecku w zrozumiały sposób, a także słuchać jego opinii i uwag. Dzięki temu dziecko czuje się usłyszane i ważne.
Kolejnym elementem uważności rodzicielskiej jest akceptacja. Dziecko powinno czuć się akceptowane takie, jakie jest. Rodzic powinien szanować jego indywidualność i unikać porównywania go z innymi dziećmi.
Nie bez znaczenia jest także kwestia czasu spędzonego z dzieckiem. Warto poświęcać mu jak najwięcej jakościowych chwil i skupiać się na wspólnych aktywnościach. To umożliwia budowanie więzi emocjonalnej i pozytywnego wizerunku rodzica.
W uważności rodzicielskiej ważne jest również zdrowie psychiczne rodziców. Rodzic powinien dbać o swoje samopoczucie, aby móc lepiej zadbać o dziecko. W przypadku wystąpienia objawów depresji czy innych zaburzeń psychicznych, warto skorzystać z pomocy specjalisty.
Wszystkie te aspekty wpływają na rozwój dziecka i kształtowanie jego osobowości. Dlatego warto włączyć uważność rodzicielską do codziennej praktyki wychowawczej. To inwestycja w przyszłość dziecka i całej rodziny.
Wiedz, że „w relacjach z rodzicem nastolatek dąży do autonomii, co często przejawia się w kłótniach i konfliktach. Bliski kontakt daje mu poczucie bezpieczeństwa, również w zakresie poszukiwań i popełniania błędów. Taka pozytywna więź pozwala na dzielenie się trudnościami i wątpliwościami, umożliwia dyskusje, negocjowanie oraz wyrażanie własnego punktu widzenia – w tym różnego od poglądu rodzica” – mówi warty uwagi Poradnik dla rodziców. Zawsze pamiętaj, że kryzys dziecka może podzielić rodzinę, ale może ją też skonsolidować.
Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko boryka się z problemami emocjonalnymi lub psychicznymi, warto podejść do tej sytuacji z dużą wrażliwością i zrozumieniem. Zachęcaj je do rozmowy, słuchaj uważnie, wyrażaj swoje wsparcie i zainteresowanie. Pamiętaj, że problemy z emocjami czy relacjami z rówieśnikami to częste problemy w okresie dojrzewania.
Jako rodzic możesz odgrywać ważną rolę w zapobieganiu problemom emocjonalnym i psychicznym u swojego dziecka. Zachęcaj je do zdrowego stylu życia, w tym do aktywności fizycznej, zdrowej diety oraz odpowiedniego wypoczynku. Dbaj o jakość relacji z dzieckiem, spędzaj z nim czas i wspieraj w trudnych sytuacjach.
Jeśli podejrzewasz problemy emocjonalne w swojej rodzinie, warto porozmawiać z nim o tym i skonsultować się z psychologiem lub terapeutą. Pomoże to zdiagnozować problem i skierować dziecko czy dzieci na odpowiednie leczenie lub terapię. Warto także zwrócić uwagę na to, gdzie szukać wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Wiele organizacji oferuje wsparcie dla nastolatków i ich rodzin, np. telefony zaufania czy grupy wsparcia. Pamiętaj, że w sytuacji kryzysowej warto szukać pomocy jak najszybciej.
Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
Marzanna Jakuta
dyrektor szkoły

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy uczniów do udziału w czwartej edycji konkursu sportowego "NIE BĄDŹ ŻÓŁWIEM ZOSTAŃ MISTRZEM". Zasady konkursu wyjaśnia regulamin . Konkurs odbywa się 1 czerwca. Powodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,MOJA PIĘKNA SZKOŁA ". Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką rysunku szkoły lub związanego z nią miejsca np. Sali gimnastycznej lub swojej klasy na kartonie A4. Pracę należy wykonać do 31 maja 2023r i wręczyć w ręce przewodniczącej lub opiekuna samorządu uczniowskiego.
Kategorie wiekowe :
1. Klasy 0-3
2. Klasy 4-8
Za najlepsze 3 projekty w obu kategoriach wręczymy nagrody rzeczowe. Zachęcamy do udziału w konkursie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg