Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Ogłoszenia

Całą społeczność szkolną, zapraszamy serdecznie 18 czerwca na godzinę dziesiątą, do sali gimnastycznej szkoły. Odbędzie się tam podsumowanie projektu: Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania. Zobaczą Państwo spektakl "Mały książe", pokaz tańca nowoczesnego. Można będzie również wydrukować pamiątkowe zdjęcie.

 iiin.png

CZYTAJ WIĘCEJ

Szanowni Rodzice,
Informujemy, że rekrutacja do szkoły prowadzona jest stacjonarnie. Poniżej należy pobrać odpowiedną kartę zgłoszenia:
Karta zgłoszenia do klasy pierwszej wraz z podpisaną klauzulą informacyjną
Karta zgłoszenia – 6 latki wraz z podpisaną klauzulą informacyjną
Karta zgłoszenia – 5 latki wraz z podpisaną klauzulą informacyjną

Po wydrukowaniu należy ją wypełnić, podpisać (podpis obojga rodziców) i dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, ul. Pogodna 8, 22-150 Wierzbica. Ponadto informujemy, że Wójt Gminy Wierzbica w zarządzeniu nr 6/2024 z dnia 29 stycznia 2024 r. ustalił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Wierzbica jest organem prowadzącym.
Zarządzenie Wójta Gminy Wierzbica wraz z załącznikami.
Klauzule Informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji w roku szkolnym 2023/2024:
Klauzula kl I dzieci zamieszkałe poza obwodem
Klauzula kl I dzieci z obwodu
Klauzula przedszkole.

CZYTAJ WIĘCEJ
Walentynki
12 luty 2024/ Ogłoszenia

Samorząd uczniowski informuje, że w środę tj. 14 lutego 2024 r. w Walentynki na łączniku będzie stała „ skrzynka walentynkowa”, do której będzie można wrzucać walentynki do wybranej osoby, które następnie zostaną rozdane przez członków SU. Walentynki wrzucamy do 5 lekcji. Skrzynka będzie stała na stoliku dyżurnych. Prosimy by podpisać walentynkę dla kogo jest by można było ją dostarczyć. Zachęcamy również do ubrania się na czerwono lub zaopatrzenia się w symbol walentynek np. serduszko.
Szkolne Koło Caritas zachęca również do zakupu kartek, długopisów i lizaków walentynkowych, które będzie można kupić już jutro tj. 13.02.2024 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Biblioteka szkolna zaprasza Uczniów klas I - VIII do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie zakładki z motywem patriotycznym. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Festiwal Leśny
19 październik 2023/ Ogłoszenia

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej
im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy serdecznie zaprasza
Rodziców oraz sympatyków szkoły na Festiwal Leśny, który odbędzie się 27 października 2023 r. o godzinie 9:00

Przebieg Festiwalu Leśnego
1. Uroczyste otwarcie festiwalu 9:00
2. Zaprezentowanie celów i założeń projektu” Las-obserwuję, badam, poznaję”
3. Przedstawienie działań wykonanych w ramach projektu
4. Prelekcja pracownika Lasów Państwowych na temat „ Funkcje zdrowotne i ekologiczne lasu”.
5. Inscenizacja pt. ”Przyjaciele lasu”
6. Występ Gromady Zuchowej – „Leśne Skrzaty”
7. Rozstrzygnięcie konkursów
8. Degustacja ciast

CZYTAJ WIĘCEJ
Zaproszenie
19 październik 2023/ Ogłoszenia

Gmina Wierzbica/Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy rozpoczęła realizację projektu „Stawiamy na siebie - rozwijamy własne zainteresowania”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Celem projektu jest wsparcie rozwijania kompetencji, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną.
W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
Zajęcia teatralne, których celem będzie rozwój kompetencji kulturowych i społecznych. Uczniowie będą tworzyć przedstawienia teatralne; opracowywać scenariusze, przygotowywać scenografię, kostiumy, a także ćwiczyć dykcję i poprawną artykulację. Pojadą także na spektakl do teatru w Lublinie. Podsumowaniem zajęć będzie zaprezentowanie przedstawienia dla uczniów i zaproszonych gości.
Zajęcia fotograficzno-filmowe, w trakcie których uczniowie poznają techniki robienia i obróbki różnych rodzajów zdjęć (portret, krajobraz, fotografia uliczna) oraz nagrywania i montażu filmów. Podsumowaniem zajęć będzie wystawa najciekawszych zdjęć zorganizowana w szkole.
Zajęcia z kodowania i programowania, których celem będzie rozwój kompetencji cyfrowych. Uczniowie zdobędą umiejętności korzystania z programów, aplikacji i gier edukacyjnych wspomagających naukę programowania. Elementem zajęć będzie projektowanie gier w programie Scratch.
Klub Czytelnika i Tłumacza Literatury Anglojęzycznej – zajęcia, których celem będzie wzbudzenie zainteresowania uczniów książkami anglojęzycznymi, poszerzenie zasobu słownictwa, przybliżenie zagadnienia translatoryki.
Zajęcia taneczne, których celem będzie doskonalenie umiejętności tanecznych. Uczniowie nauczą się krótkich układów tanecznych, poznają elementy tańca klasycznego. Podsumowaniem zajęć będzie uroczysty występ dla uczniów i zaproszonych gości.
Dodatkowe informacje o projekcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Drodzy uczniowie, 29 września odbędą się w naszej szkole wybory samorządowe. Zapraszamy wszystkich społeczników do zgłaszania swoich kandydatór, zgodnie z regulaminem opiekunowi samorządu. Swoją kampanię wyborczą możecie prowadzić z wykorzystaniem strony szkoły, mediów społecznościowych szkoły oraz w sposób tradycyjny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy. Wymagane dokumenty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg