Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia w tym roku to święto patronalne Caritas, które było obchodzone jako Dzień Dobra. Nasze Szkolne Koło Caritas aktywnie włączyło się w obchody tego dnia.
W Kościele Parafialnym w Wierzbicy o godz. 11.00 wolontariusze SKC ze swoimi rodzinami odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 11.30 uczestniczyli w dziękczynnej Mszy Św., w czasie której wystawili bardzo piękną i wymowną inscenizację „Połamany Chrystus” przygotowaną pod kierunkiem pani Haliny Rybaczuk
i Moniki Rzeszut. Ponadto zorganizowali po mszach świętych kiermasz ciast przygotowanych przez seniorów i rodziców wolontariuszy. Po mszy najmłodsi częstowali parafian cukierkami – „Dzień Dobra”. Zanieśli słodki poczęstunek osobom samotnym i odwiedzili też chorującą od wielu lat Karinę - absolwentkę naszej szkoły i wręczyli jej upominek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla uchodźców w domach prowadznych przez Caritas Archiediecezji Lubelskiej.

 

 ddobra5830.jpg

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka