Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

W 2007 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi, uroczystym apelem uczcili pamięć polskich oficerów zamordowanych w 1940 r. przez funkcjonariuszy sowieckiego NKWD. Przypomnieli też sylwetkę Józefa Olko - bohatera, którego upamiętnia Dąb Pamięci posadzony w 2012 r. na terenie naszej szkoły. Wzięli również udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy. Przygotowana akademia była nie tylko oddaniem hołdu wszystkim pomordowanym na nieludzkiej ziemi, ale także piękną lekcją patriotyzmu. ,,Tam na nieludzkiej ziemi zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył głowy".

f413_1214590.jpg

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdanka