Szkoła Podstawowa w Wierzbicy im. Kazimierza Górskiego

25 października w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Obok szkoły oganizatorem konkursu był Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. Zakres pytań obejmował pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma oraz Chełm współczesny. W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI było sześć drużyn, 18 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Struszewska kl. Va, Jakub Łoza kl. Vb i Piotr Chachaj kl. Va. Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył Jakub Łoza zajmując I miejsce. Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Andrzej Kosiniec oraz prezes Zarządu Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie Zbigniew Lubaszewski. Do konkursu przygotowała p. Marzanna Kozłowska.

Wspierają nas

herb gminy wierzbica logo lwbogdankalasyP.jpg